Son Dakika Haberler

TUT İLÇESİ DOĞALGAZ’A KAVUŞUYOR

TUT İLÇESİ DOĞALGAZ’A KAVUŞUYOR
Okunma : 1.815 Kere okundu Yorum Yap

 

TUT İLCESİ DOĞALGAZ ‘A KAVUŞUYOR

Adıyaman’ın Tut ilçesinin uzun yıllardır özlemini çektiği doğalgaz hayali sonunda gerçekleşiyor.

Müjdeyi Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç verdi. Kılıç, doğalgaz çalışmalarının başladığını açıkladı.
Belediye Başkanı Mehmet Kılıç’ın göreve seçildiği 2019 yılından bu yana ısrarlı bir şekilde takipçisi olduğu doğalgaz projesinde mutlu sona ulaşıldı.

Tut’un yaklaşık 15 yıldan bu yana beklediği doğalgazın önünde artık hiçbir engel kalmadığını açıklayan Kılıç “Akmercan Gaz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Gazi Akmercan ile konuştum.

Kendisiyle her fırsatta temas halindeydik. Bu görüşmemizde “Başkanım, Tut halkına artık müjdeyi verebilirsiniz” dedi. Bu sevindirici haberi vakit kaybetmeden, hemşerilerimle paylaşmak istedim. Çalışmalar başladı. Çok kısa bir zamanda Tut’un doğalgaz hayali gerçeğe dönüşecek” dedi.

Detaylar hakkında da bilgi veren Kılıç, doğalgazın depolama sistemi ile Tut’a getirileceğini, bu kapsamda ilçe girişine doğalgaz depolama alanı oluşturulacağını, buradan ilçenin tamamına boru hattı çekilerek, ev ve işyerlerine doğalgazın ulaştırılacağını söyledi.

Kılıç, depolama alanının tahsis işlemini derhal başlattıklarını belirterek, hemen ardından boru hattı döşeme çalışmalarının da start alacağını belirtti.

KILIÇ EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Böylesine önemli bir projeyi Tut’a getirmekten dolayı duyduğu mutluluğun dile getiren Belediye Başkanı Kılıç, “2019 yılında göreve gelmeden önce, seçim vaadlerim arasında da doğalgaz öncelikli konu başlıklarımız arasındaydı.

Çok uğraştık. Parti ayrımı yapmadık, siyaset üstü davrandık. Ak Partili ve CHP’li milletvekillerimizin de bu konuda desteklerini arkamıza aldık. Sonuç olarak bizler kazandık, Tut kazandı.

Akmercan Doğalgaz Genel Müdürü Sayın Yunus Kesgin’e, Akmercan Doğalgaz Bölge Müdürü Fatih Er ile birlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.