Son Dakika Haberler

TUT İLÇE MÜFTÜSÜ HİLMİ BENLİ TAYİN OLDU

TUT İLÇE MÜFTÜSÜ HİLMİ BENLİ TAYİN OLDU
Okunma : 274 Kere okundu Yorum Yap
Tut İlçe Müftüsü Hilmi Benli tayin oldu.2,5 yıldır Tut İlçe Müftüsü olarak başarı ile görev yapan Müftü Benli Adıyaman İl Müftü yardımcısı görevine atandı.
Tut ’da başarılı işler yapan Tut İlçe Müftüsü Hilmi Benli pandemi döneminde ve deprem döneminde önemli görevler üstlendi.
Hilmi Benli’nin sosyal medya hesabında yaptığı açıklama şöyle:
Kıymetli Kardeşlerim!
15.12.2020 tarihinden itibaren 2.5 yıl süresince devam ettirdiğim Tut İlçe Müftülüğü görevimi Adıyaman İl Müftü Yardımcısı olarak atanmam münasebetiyle hamdolsun bugün tamamlamış bulunmaktayım.
Bu ulvi görevi yürütürken birlikte görev yaptığım İlçe Kaymakamımız Sn. Erkut Pamuk başta olmak üzere Vaiz, İmam-Hatip, Müezzin Kayyım, Kur’an Kursu Öğreticilerimize, Müftülük mesai arkadaşlarıma ve Tut İlçemizin kıymetli halkına çok teşekkür ediyorum.
“Rabbim! Girilecek yere doğrulukla girmemi, çıkılacak yerden de doğrulukla çıkmamı sağla, bana tarafından yardımcı bir güç ver!” ( İsrâ Suresi – 80 . Ayet)
Hilmi Benli Kimdir
lçe müftümüz Hilmi Benli 1987 yılında Hatay’ın Yayladağı İlçesinin Karaköse köyünde doğdu. İlkögretimini Karaköse Köyü İlköretim Okulunda bitirdi. 2005 yılında Hatay Anadolu İmam Hatip Lisesinden mezun oldu.
2007 yılında Gaziantep’in Araban ilçesi Eskialtıntaş köyünde İmam hatip olarak göreve başladı. 2012 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat fakültesinden mezun oldu. 2012 ile 2016 yılları arasında Araban İlçesi Veysel Karani Camisinde İmam-Hatip olarak görev yaptı.
2016 yılında Rize Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezini kazanarak 3 yıl İslami İlimler alanında arapça eğitimi aldı. 2019 yılında başarıyla eğitimini tamamlayarak Hatay İl Vaizi olarak atandı. 2020 yılında açılan İlçe müftülüğü sınavını kazanarak Adıyaman Tut ilçesine müftü olarak atandı.
15/12/2020 tarihinde buradaki görevine başlayan hocamız evli ve 3 çocuk babasıdır.