Son Dakika Haberler

TUT HEM ÖĞRENME ŞENLİKLERİNE KATILDI

TUT HEM ÖĞRENME ŞENLİKLERİNE KATILDI
Okunma : 1.692 Kere okundu Yorum Yap

Tut Halk Eğitim Merkezi,Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu yıl ilk defa organize ettiği İl ve İlçe Halk Eğitim Merkezlerinin yer aldığı Öğrenme Şenlikleri’ne katıldı.

Adıyaman Demokrasi Parkı’nda gerçekleştirilen Öğrenme Şenlikleri programına Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Hilmi Çolakoğlu, Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya,Tut Milli Eğitim Müdürü Talip Yücel,Gölbaşı Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir,Tut Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Mustafa Uyar,Tut Haber Yazı İşleri ve Haber Müdürü Ertuğrul Yılmaz,kurum amirleri, Halk Eğitim Merkezi Kursiyer ve usta öğreticileri ile davetliler katıldı.
Daha sonra protokol üyeleri ve davetliler standları gezdi.Tut Halk Eğitim Merkezi Standı’nı gezen  Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Hilmi Çolakoğlu yapılan çalışmalara hayran kaldı.
Tut Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Mustafa Uyar,Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Çolakoğlu’na Esma-ül Hüsna rölyef tablosunu hediye ederken,Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı’ya ise Osmanlı Devleti armasını rölyefini hediye etti.
Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Çolakoğlu,Tut Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Mustafa Uyar’a telefon numarasını vererek eksik malzeme listesini kendisine yollamasını Tut Halk Eğitim Merkezi’nde ki makina ve malzeme eksiklikleri gidereceklerini söyledi.
Tut Halk Eğitim Merkezi’ne ait stand yarına kadar Demokrasi Parkı’nda ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Haber:tuthaber.com Haber Merkezi
Fotoğraf & Video:tuthaber.com Haber Merkezi