Son Dakika Haberler

TUT BELEDİYESİ İLE İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ “KARDES BELEDİYE” OLUYOR

TUT BELEDİYESİ İLE İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ “KARDES BELEDİYE” OLUYOR
Okunma : 2.235 Kere okundu Yorum Yap

 

 

 

Başkan KILIÇ’tan İlçemize Büyük Müjde; İZMİR Büyükşehir Belediyesi ile TUT Belediyemiz Kardeş Belediye ilan edildi.

TUT Belediye Başkanı Mehmet KILIÇ çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından “Kardeş Belediyecilik Projesi” kapsamında yapılan görüşmeler çerçevesinde yapılan değerlendirmede TUT İlçemizin kardeş belediyesinin İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin olduğu yönünde karar verildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan TUT Belediye Başkanı Mehmet KILIÇ, bu kardeş belediyeciliğin TUT ilçemize maddi ve manevi anlamında çok büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Kılıç yaptığı açıklamada ;

“Ülkemizin gelişmişlik ve bütçesel anlamında ilk beş belediyesinden biri olan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ve değerli meslektaşım İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç SOYER’in ilçemize her türlü maddi ve manevi desteği vereceğinden şüphemiz yok. Tüm ilçe halkı ile paylaşmak isterim ki en kısa süre içerisinde kardeş belediyemiz İzmir Büyükşehir Belediyesi ile gerekli protokoller yapılacak ve kardeş belediyecilik projesi kapsamında ilçemizin acil olarak ihtiyacı olan hizmetler İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç SOYER’in de katkılarıyla hızlı bir şekilde başlatılacak” dedi.

Kılıç ayrıca; “Genel Başkanımız Sn. Kemal KILIÇDAROĞLU’nun ilçemizde düzenlenen miting de ifade ettiği üzere; ilçemizin Büyükşehir Belediyelerinden biri ile kardeş belediye olacağı hususunda verdiği sözün, kısa süre içerisinde yerine getirilmesinden dolayı kendilerine şahsım ve ilçem halkı adına teşekkürlerimi sunarım. İlçemizin menfaati adına yapmış olduğum her türlü çalışmanın gelecek dönem için değil ilçemizin geleceği için yapmayı hedefliyorum. İlçemiz adına büyük hizmetlerin yapılması için gece gündüz demeden çalışmayı kendime bir borç olarak görüyorum. Umarım halkımızın tarafımıza vermiş olduğu bu kutsal görevi layığıyla yerine getirebiliriz.”dedi.