Son Dakika Haberler

TUT ADIM ADIM DOĞALGAZA YAKLAŞIYOR

TUT ADIM ADIM DOĞALGAZA YAKLAŞIYOR
Okunma : 587 Kere okundu Yorum Yap

Tut halkının yıllardır hayalini kurduğu doğalgaz sorunu çözülüyor. Belediye Başkanı Mehmet Kılıç, ilçenin ihtiyacı olan doğalgaza kavuşması için Ak Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’ın da desteğiyle çalışmaların 2021’de programına alınması yönünde söz aldı.


Tut’un sorunlarının her zaman takipçisi olan ve çözüm odaklı bir siyaset anlayışı getiren Belediye Başkanı Mehmet Kılıç, ilçeye doğalgazın kazandırılması yönündeki temaslarını yoğunlaştırdı. Geçtiğimiz yıl Ankara’da CHP Adıyaman Milletvekili Abdurahman Tutdere, ilçenin doğalgaz talebini ilgili kurum ve kuruluşlara ileterek söz alan Kılıç, verilen sözlerin takipçisi olmaya devam ediyor.


Tut’a doğalgaz getirilmesi için girişimlerini sürdüren Başkan Kılıç bu kez de Ak Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’ın desteğiyle, Akmercan Doğalgaz Genel Müdürü Yunus Kesgin’i ziyaret ederek, yıllardır yaşadıkları sorunu bir kez daha aktardı. Doğalgaz altyapısının olmamasından dolayı, ilçenin gelişiminin de sekteye uğradığına vurgu yapan Kılıç, bu mağduriyetin artık sona erdirilmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Kılıç’ın talebini haklı bulan Akmercan Doğalgaz Genel Müdürü Yunus Kesgin de, doğalgaz hattının bir planlama dahilinde gittiğini belirterek, Tut’un 2021 programına alınması yönünde, çalışma başlatacaklarının sözünü verdi.


“SİYASET ÜSTÜ BİR ÖZVERİYLE ÇALIŞIYORUZ”
Tut halkına gelişmeler hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Kılıç “Doğalgaz, Tut için çok önemli bir sorun ve bu siyaset üstü bir mesele. CHP ve Ak Parti gerektiğinde halka hizmet noktasında bir araya gelebilir. Tut’a doğalgaz getirilmesi konusunda bu birlikteliği sağlamayı başardık. Eğer Tut’a bir hizmet gelecekse, zaten bunun partisi-siyaseti olamaz.

Nitekim, Ak Parti Milletvekilimiz Ahmet Aydın bey de aynı düşünceden hareketle bizlere yardımcı oldu. Geçtiğimiz yıl da CHP’li vekilimiz Abdurahman Tutdere’nin gayretleri olmuştu. Sonuçta, kazanan Tut halkımız olacak. Hedefimize bir adım daha yaklaştık. Desteklerinden dolayı Adıyaman Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın’a ve Akmercan Doğalgaz Genel Müdürümüz Sayın Yunus Kesgin’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.