Son Dakika Haberler

SALİH FIRAT STRAZBURG’DA

SALİH FIRAT STRAZBURG’DA
Okunma : 928 Kere okundu Yorum Yap

AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Salih FIRAT Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi toplantısı için Strazburg’da

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi 2017 Genel Kurulu II. Dönem Toplantısı 24-28 Nisan tarihleri arasında Fransa’nın Strazburg kentinde gerçekleşiyor. Toplantıya Türkiye’yi temsilen giden heyette AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Salih FIRAT da yer aldı. Ülkemize karşı son derece taraflı olarak hazırlanan raporda mesnetsiz yanlı ifadeler yer aldı.

AKPM toplantısı ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Dr. Salih FIRAT “AKPM raportörlerininhazırladığı raporda demokrasimiz hakkında akla izana gelmeyen son derece taraflı ve Milli iradeyi hiçe sayan ifadelere yer verilmiştir.  Ülkemizi kendi güdümüne almak isteyen Avrupa ülkelerinin bu kabak tadı veren yaklaşımını hiçbir şekilde kabul etmiyoruz.24-28 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek toplantılarda ülkemizi dünyaya kötü tanıtmak isteyen Avrupa’ya asla izin vermeyeceğiz.

Farkında olmadıkları Avrupa’da yükselen Popülizm, yabancı düşmanlığı, antisemitizm ve İslam karşıtlığının yükselişi konularının da farkına vardıracağız.” dedi.

AKPM’nin Türkiye’yi yeniden siyasi denetime alma kararıyla ilgili olarak Sayın FIRAT: “Hakkaniyetle ilgisi olmayan tümüyle maksatlı olan bu karar kabul edilebilir değildir. Alınan bu karar tarihi bir hatadır, bu kararı kınıyoruz” açıklamasında bulundu.