Son Dakika Haberler

KAYMAKAM TUGAY’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJİ

KAYMAKAM TUGAY’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJİ
Okunma : 515 Kere okundu Yorum Yap


Tut Kaymakamı Muhammet Tugay 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı
İşte Tugay’in Mesajı:

“İstiklal Savaşımızın en büyük zaferi ve dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi’nin 98 inci yıldönümünü büyük bir iftihar ve gururla kutlamanın sevincini yaşıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı; bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz şeref ve gurur günümüz 30 Ağustos Zaferi, milletimizin ortak değerlerde bütünleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde yazdığı bir kahramanlık destanıdır.

Kazanılan Büyük Taarruz ile birlikte, tarihten silinmek istenen milletimiz, genci yaşlısı, kadını erkeği demeden istiklal ve istikbaline sahip çıkarak hak ettiği bu zaferi şanlı tarihine altın harflerle yazdırmıştır.

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da kazanılan bu şanlı zafer bağımsız ve hür olarak yaşama iradesini ortaya koyan milletimizin en önemli kilometre taşlarından biri olmuş, Cumhuriyetin temelleri de burada atılmıştır. Bugün bizlere düşen aynı şuur ve ruhla, ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak, Ülkemizin gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle “30 Ağustos Zafer Bayramını” en içten duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanları uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum”.dedi

TUT Kaymakamı Muhammet TUGAY