Son Dakika Haberler

FIRAT:”CEFAKÂR GAZETECİLERİMİZ TOPLUMUN AYNASIDIR”

FIRAT:”CEFAKÂR GAZETECİLERİMİZ TOPLUMUN AYNASIDIR”
Okunma : 1.429 Kere okundu Yorum Yap

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat’ın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir açıklama yaptı.

AK Parti Adıyaman Milletvekilimiz İbrahim Halil Fırat;

“Gazeteciler, toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında önemli rol oynar. Cefakâr Gazetecilerimiz toplumun gözü, kulağı olup, aynı zamanda aynasıdır.

Özgür, milli şuurla hareket eden basından, doğru bilgi alabilmenin, değeri ve kıymeti aşikârdır. Topluma ışık tutup, rehber olurlar. Bu noktada basınımızı ve gazetecilerimizi desteklemek ve başta özlük haklarının iyileştirilmesi, rahat, özgür, bağımsız ve tarafsız bir şekilde görev yapması için onlara yardımcı olmak hepimizin görevidir. Gazetecilik ve yazılı medya önemsenmesi gereken en önemli meslek grubudur. Bir bakıma gazetecilik toplumun hafıza kartıdır. Çünkü onların yazdıkları kalıyor. Bizlerin, gazetecilerimize ve tüm basın mensuplarımıza kapısı her zaman açıktır.

Bu vesileyle, zor şartlarda, yılmadan görevini yapan, bu toprakların hoşgörü ve vicdanında beslenen gazetecilerimizin ve tüm basın mensuplarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü canı gönülden kutluyor, hayatlarında başarılar diliyorum”dedi.