Son Dakika Haberler

ÇEMBERİMDE GÜL OYA PROJESİ ADIYAMAN’DA SERGİLENDİ

ÇEMBERİMDE GÜL OYA PROJESİ ADIYAMAN’DA SERGİLENDİ
Okunma : 1.576 Kere okundu Yorum Yap

Avrupa Birliği Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ilde yürütülen on-line proje olan E-TWINNING “Çemberimde Gül Oya” projesi kapsamında, 81 ilin unutulmaya yüz tutmuş kültür ve değerleri Adıyaman TPAO Bölge Müdürlüğünde Tut Atatürk Ortaokulu koordinatörlüğünde sergilendi.

 

Vali Mahmut Demirtaş tarafından açılışı yapılan sergiye Vali Yardımcısı Murat Süzen, Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, TPAO Bölge Müdürü Salih Bütün, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Tut İlçe Milli Eğitim Müdürü Talip Yücel, Şube Müdürleri ile öğrenci ve öğretmenler katıldı.

 

Sergi açılışında, yöresel kıyafet giymiş öğrenciler tarafından katılımcılara maniler söylenerek, ikramlar yapıldı. Sunum ekranında 81 ilin öğrencilerinin seslendirdiği yöresel türküler seslendirildi. Sergi koridorlarının arasında Adıyaman’a ait yöresel ikramlar yapıldı. Salonda ayrıca, Adıyaman Şark Köşesi oluşturularak programa ayrı bir renk katıldı.

 

Vali Mahmut Demirtaş, 81 ilin ürünleri ve kültür değerlerinin sergilendiği stantları gezerek, sergilenen ürünler ve “Çemberimde Gül Oya” projesi hakkında Proje Koordinatörü Öğretmen Seher Güler’den bilgi aldı.

 

E-TWINNING “Çemberimde Gül Oya” projesinin okul eşleşmelerini saplandığı AB Bakanlığı destekli Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen on-line bir proje platformu olduğunu belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Bu proje 81 ilin unutulmaya yüz tutmuş kültür ve değerlerinin öğrenciler tarafından araştırılıp, bir araya getirilerek sergilendiği bir projedir. Projenin amacı, öğrencilere kültürel değerlerimize sahip çıkma bilincini kazandırmak ve bu değerleri günümüz çocuklarına aktarılmasını sağlamaktır. Sergi Adıyaman’ın ardından Osmaniye ilimize gidecek ve 2017 yılı sonuna kadar tüm illerde açılmış olacaktır”dedi.