Son Dakika Haberler

ADIYAMAN’IN GÜR SESİ BAŞVURUSUNU YAPTI

ADIYAMAN’IN GÜR SESİ BAŞVURUSUNU YAPTI
Okunma : 1.638 Kere okundu Yorum Yap

Avukat Songül Varki Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili aday adaylığı için resmi başvuruyu yaptı.

CHP’den Adıyaman Milletvekili aday adayı olan Avukat Songül Varki Yıldırım, 7 Haziran milletvekili genel seçimlerinde CHP’den aday adayı olmak için genel merkezde başvurusunu yaptı.

Adaylık müracaatının ardından Ankara’dan Adıyaman’a seslenen Avukat Songül Varki Yıldırım yaptığı yazılı açıklamasında şunları ifade etti: Bayanların siyasette dezavantajlı başladığını hazırlanacak aday listelerinin yarısının kadın olması gerektiğini dile getirdi. Sol düşüncenin ailesinden kendisine bir miras olduğunu söyleyen Yıldırım, CHP’nin din, dil, ırk ayrımı yapmayan bir siyasi kurum olduğu için milletvekili aday adayı olduğunu dile getirdi.

Yıldırım, “Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman ailesi olarak beklediğimiz, benim her zaman yüksek sesle dile getirdiğim ön seçim ile büyük bir demokrasi şöleni yaşayacağız. Partimiz olabildiğince kapsamlı bir ön seçim uygulaması kararı alarak partimizin en önemli unsuru olan üyeye dayanan güçlü demokrasi anlayışını ortaya koymuştur. Türkiye böylesine büyük bir karanlığa doğru yol alırken olan bitene seyirci kalmak, mazeretlerin arkasına sığınmak yerine topluma hizmet etmeye adamış mücadeleyi en üst seviyede yapmak için milletvekili aday adayı oldum ve bugün itibariyle adaylık başvurumu yaptım. Cumhuriyetin değerlerine ve partimizin Altı Ok ilkelerine sahip çıkan, bu değerlerle bir yaşam biçimi oluşturan CHP’li dava arkadaşlarımın ve örgütlerimizin bu süreçte Adıyaman’mıza ve partimiz için en iyi tercihleri yapacaklarından asla şüphe duymuyorum.

Milletvekili aday adayı olarak siyasi kimliğimizi, ideolojimizi ve yaşam biçimimizi oluşturan CHP’de mücadeleyi en üst seviyede yapmak, soylu ilkeli ve onurlu mücadelenin bir neferi olmak, bu kutsal mücadelede Adıyaman’ı temsil etmek için değerli dava arkadaşlarımdan ve örgütümden destek bekliyorum. Ülkenin barış ve huzur ortamını birlikte tesis edelim istiyorum.”

SONGÜL VARKİ YILDIRIM KİMDİR?

1975 tarihinde Adıyaman ili, Gölbaşı ilçesi, Aktoprak köyünde doğmuşum. İlk okulu Aktoprak köyünde, ortaokul ve liseyi Gölbaşı ilçesinde okudum. 1994 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi MYO İklimlendirme – Soğutma Bölümünden derece ile mezun oldum. Daha sonra 1999 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. Son olarak Ankara Üniversitesi Banka Ticaret ve Araştırma Enstitüsünden Ticaret Hukuku Kürsüsünden Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. İyi derecede İngilizce bilgisine sahibim. Avukatlık stajını Ankara Barosunda tamamlayarak Ankara barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapmaya başladım. 2002 yılında memleketim olan Adıyaman ili Gölbaşı ilçesine döndüm ve bu tarihten beri yaklaşık 13 yıldır Gölbaşı ilçesinde serbest avukatlık yapmaktayım. Bu süreç içerisinde birçok mesleki eğitim programına katıldım. İlçemde bulunduğum sürece her zaman halk ile iç içe oldum. Gölbaşı ilçesinde İnsan hakları derneğinin ve Çevre ve Doğa Koruma Derneğinin kurucu üyesiyim. Bununla birlikte birçok sosyal etkinlikte aktif rol aldım. Yine yaklaşık olarak 8 yıl Gölbaşı kaymakamlığı bünyesinde bulunan Tüketici hakem Heyeti ve İnsan hakları komisyonunda üye olarak bulundum. Yine Adıyaman barosunda Disiplin kurulu üyesi ve kadın komisyonu üyeliklerinde bulundum. Meslek hayatım boyunca hep haklıyı ve ezileni savundum. Yaklaşık olarak 2500 davaya katıldım ve bu davaların%98 oranında kazandım. Haksızlıklara karşı sürekli dik duruş sergiledim. Yaşamının temelinde sadece insan vardır. Dili, dini, rengi, cinsiyeti ve ırkı fark etmez. CHP’de Gençlik Kolları’ndan başlamak üzere sürekli aktif siyasetin içinde bulunmaktayım. Ülkemin içinde bulunduğu olumsuz koşullar ve ilimin yıllardır maruz kaldığı haksızlıklar nedeni ile siyasette rol almam gerektiğine inanarak Milletvekilliğine aday oldum. Evli ve iki çocuk annesiyim.