Son Dakika Haberler

YAMAÇ PARAŞÜTÜ PİLOT SAYISI HIZLA ARTIYOR.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ PİLOT SAYISI HIZLA ARTIYOR.
Okunma : 1.735 Kere okundu Yorum Yap

Tut ilçesinde faaliyet gösteren Tut Havacılık ve Spor Kulübü bünyesinde yamaç paraşütü pilotu sayısı artıyor.Yapılan kurslara yoğun ilgi gösteren yamaç paraşütü severler uçma hayallerini gerçekleştiriyorlar.

Tut ilçesine büyük getirisi olan yamaç paraşütü sporunu daha fazla kişiye ulaştırmayı ve çok sayıda pilot kazandırmayı hedefleyen Tut Havacılık ve Spor Kulübü bu hedefine yavaş yavaş ulaşıyor.

Gerçekleştirilen kurslara katılan spor severler yoğun emek harcıyor.

İSTEK VE YOĞUN ÇALIŞMA BAŞARIYI GETİRİYOR

Uçmayan Kalmasın Projesi ile gerek sosyal medya sayfası gerekse resmi web sitesi üzerinden duyuru yaptıklarını belirten Tut Havacılık ve Spor Kulübü yetkilileri,ardından başvuru yapanları kurslarına dahil ettiklerini söylediler.Kursiyerlerin istekli olması ve yoğun bir şekilde çalışması da başarıyı getirdiğini belirttiler.

“TUT’TA BİR GÜNEŞ GİBİLER”

Tut Havacılık ve Spor Kulübü pilotlarından Murat Nalbant,kursa devam eden Mustafa Tağa,Ramazan Erdaş,Bülent Karakaplan,Mehmet Cengiz, Cebrail Cici ve Abuzer Gezici hakkında sitemize bilgi verdi.

Tut Havacılık ve Spor Kulübü pilotlarından Murat Nalbant;

“Bu arkadaşlarımızın bu senenin kursiyerleridir.Normalde 5 ayda çalışma yaptığımız tepeden uçmaları lazım ama bu kursiyerlerimiz yukarı take-offdan uçuyorlar.İnanılmaz bir gelişim sergiliyorlar ve harika uçuşlara imza atıyorlar.Geleceğin inanılmaz pilotları olma yolunda büyük adım atıyorlar.Kısacası Tut’ta bir güneş gibiler .Tut Havacılık Spor Kulübünün 24 pilotu oldu ve biz hedef kitlemizin git giderek arttığını ve pilotlarımızın en yukarı 1800 olan Hacı Mammed Dağının eteklerinden bir çiçek gibi süzülecekleri beklentimizdir.

Bu başarının sembolleri esasında Hocalarımızdan kaynaklanır  Yılmaz VERİM & MEHMET KARAÖMER hocamıza  çok teşekkür ederim”dedi.

 Haber: www.tuthaber.com Haber Merkezi