Son Dakika Haberler

TUT’DA 23 NİSAN COŞKU İLE KUTLANDI

TUT’DA 23 NİSAN COŞKU İLE KUTLANDI
Okunma : 1.428 Kere okundu Yorum Yap

Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Milletimize özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin ve yeni bir devletin yolunu açan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 96. yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilçemizde de coşkuyla kutlandı.

Atatürk Ortaokulu bahçesindeki kutlama törenine Kaymakamımız Mehmet Aksu, İlçe Garnizon Komutanı J.Ütğm. Necip Kacar, İlçe Belediye Başkanı Cemal Avcı, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Tut Nene Hatun Anaokulu Müdiresi Emine Gergül günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Kutlama töreninde, ilçemiz anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri hazırlamış oldukları gösterilerini öğretmenleri koordinatörlüğünde sergilediler. Törende ayrıca öğrenciler tarafından şiirler okuldu, yarışmalar oynandı.

Törenin sonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim, şiir, kompozisyon, bilgi yarışmaları ile çeşitli spor dallarındaki turnuvalarında dereceye giren öğrenciler Kaymakamımız, İlçe Garnizon Komutanı ve İlçe Belediye Başkanı tarafından ödüllendirildiler.

Kaymakamımız Mehmet Aksu ve protokol üyelerinin, töreninin hazırlanmasında ve sunumunda emeği geçen yönetici ve öğretmenleri tebrikleriyle tören sona erdi.