Son Dakika Haberler

TUT’A MODERN TAZİYE EVİ

TUT’A MODERN TAZİYE EVİ
Okunma : 457 Kere okundu Yorum Yap

 

Erdemoğlu ailesi yaptırdı, anahtarı Belediye Başkanı Kılıç’a teslim etti

Tut ilçesinin önemli eksiklerinden birisi olan taziye evi ihtiyacı, hayırsever Erdemoğlu ailesi tarafından giderildi. Belediye Başkanı Mehmet Kılıç’ın yardım talebi üzerine inşaatına geçtiğimiz yıl başlanan Taziye Evi’nin yapımı tamamlanarak belediyeye teslim edildi.

Adıyaman ve ilçelerine saymakla bitmeyecek hizmetleri bulunan hayırsever iş insanı Ali Erdemoğlu Tut ilçesinde yaptırdığı babasının adını taşıyan taziye evini, Tut’a gelerek, Belediye Başkanı Mehmet Kılıç’a imzalanan protokol ile teslim etti. Taziye Evi, belediye tarafından son düzenlemeler yapıldıktan hemen sonra hizmet vermeye başlayacak.

ALİ ERDEMOĞLU TUT’U ZİYARET ETTİ

İş İnsanı Ali Erdemoğlu, merhum babası Mehmet Erdemoğlu’nun adına yaptırdığı Taziye Evi’ni teslim etmek üzere Tut ilçesine geldi. İnşaatın yapımına imza atan mühendis ve teknik kadronun da hazır bulunduğu ziyarette, Belediye Başkanı Mehmet Kılıç ile bir araya gelen Ali Erdemoğlu, Tut’un başka eksiklerini de görüştü. Tut ilçesini çok sevdiğini belirten Erdemoğlu her zaman destek olmaya hazır olduğunu da ifade etti.

BAŞKAN KILIÇ TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Mehmet Kılıç ise, Ali Erdemoğlu’na teşekkür ederek “Taziye Evi, ilçemiz için önemli bir ihtiyaçtı. Sayın Ali Erdemoğlu’na geçtiğimiz yıl bu talebimizi ilettik. Bir an olsun tereddüt etmeden, talebimizi kabul etti. Bir yıl gibi kısa bir zamanda da teslim ederek, bize teslim etti.

Şunu ifade etmek istiyorum, Erdemoğlu ailesi Adıyaman ve bölgesi için hakikaten bir şans. Ben Erdemoğlu ailesinin kalbindeki Adıyaman sevgisini biliyorum. Bölgemizden yetişen diğer iş insanlarından da aynı duyarlılığı bekliyor ve Erdemoğlu ailesini örnek almalarını diliyorum. Bu vesileyle kendilerine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.

KOMPLE BİR SOSYAL TESİS

Son derece modern bir şekilde yapılan, yapımı sırasında hiçbir fedakarlıktan kaçınılmayan Taziye Evi, bay-bayan bölümleri, ayrı mutfakları bulunan modern ve çok amaçlı bir tesis olarak ilçe halkına hizmet verecek. Mehmet Erdemoğlu Vakfı bünyesinde yaptırılan Taziye Evi, gerektiğinde sosyal projelerde de kullanılabilecek. Son düzenlemeleri yapılan Taziye Evi, önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacak.