Son Dakika Haberler

TUT YARDIMLAŞMA DERNEĞİ BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

TUT YARDIMLAŞMA DERNEĞİ BURS BAŞVURULARI BAŞLADI
Okunma : 2.771 Kere okundu 2 Yorum

İsviçre de yaşayan Tutlular derneği her yıl olarak üniversite okuyan gençlere burs vermektedir.

Yapılan Yardımlar Konusunda Açıklama ise söyle:

 

Sevgili Tutlular,Derneğimiz, Tut’a ve Tutluya yönelik çalışmaları kapsamında bir süredenberi on ve yirmi arasında  yüksekokul öğrencisine karşılıksız yardım yapmaktadır.Bu zamana kadar yasadığımız deneyim, bu yardım yapma işini kimi kurallara bağlamamız gerektiğini, daha doğrusu zaten var olan kuralları daha somuthale getirmemiz ve herkesin bilgisine sunmak durumunda olduğumuzu göstermistir. Bu bağlamda kimi bilgileri ve burs almak için yerine getirilmesi gereken koşulları aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.

 

TYD Bursu Nedir?

Isviçre’de yaşayan Tutluların bir kısmının biraraya gelerek kurdugu Tutlular Yardımlaşma Derneği’nin verdiği karşılıksız para yardımıdır.-Yardımın miktarı aylık 50 Franktır.-Yapılan bu yardım yılda 10 ay olup (temmuz ve agustosta yardım verilmemektedir) Derneğin maddi durumu göz bulundurularak yardım yapılacak kişi sayısını yönetim kurulu belirler.

 

 

TYD Bursu Kimlere Verilir, Kimlere Verilmez?

Burstan yaralanmak için Tutlu olup, Tut’ta oturuyor olmak gerekmektedir. Tut dışında oturan Tutlular bu yardımdan yararlanamazlar.- Burstan yaralanmak için ögrenci ailesinin ekonomik durumunun zayıf olması gerekmektedir.- Burstan yaralanmak için herhangi bir yüksek okulu (Lise üstü) kazanarakokula kayıt yaptırmış olmak gerekmektedir.- Özel veya paralı okullarda okuyanlar burstan yararlanamazlar.- TYD tüzügünde, “TYD parti politikası yapmaz. Atatürk’ün kurduğu laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nden yanadır.” yazmaktadır. Buna göre,aksi düsünce ve davranıs içinde olan ögrenciler burstan yararlanamazlar veya bu düşünce ve davranış içine girenlerin bursları iptal edilir.-Sınıfta kalan ögrencilerin bursları iptal edilir.-Burs almak için duyurulardaki “Burs isteme Formu” dogru, eksiksiz ve okunaklı bir sekildedoldurulmalı ve ekim ayının 15′inde dernegimizin elinde olacak sekilde.

 

 

TYD
Postfach 570
8952 Schlieren
Schweiz adresine veya info@tutpekmezi.ch mail adresimize gönderilmelidir.

 

 

Bursun kimlere verilip, kimlere verilmeyecegi konusu tamamenTYD Yönetim Kurulu’nun yukardaki kurallar çerçevesinde yapacağı degerlendirmeye bağlıdır.-Eksik ve geç yapılan basvurular degerlendirmeye alınmaz. Burs başvuru formu her yıl yenıden doldurulup yollanması gerekmektedir basvurusunu yenilemeyenlerin bursları kesilir.

YORUMLAR (2)