Son Dakika Haberler

TUT BELEDİYESİNE İZMİR’DEN HİBE ARAÇ

TUT BELEDİYESİNE İZMİR’DEN HİBE ARAÇ
Okunma : 550 Kere okundu Yorum Yap

Geçtiğimiz Ocak ayında, Tut Belediyesi’ne makine-ekipman desteği sözü veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer verdiği sözü yerine getirdi. İzmir’den Tut’a çöp aracı geldi.

Tut’un her alanda kalkınması için özellikle CHP’li büyükşehir belediyelerini yakın takibe alarak destek arayan Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç, bu kapsamda CHP Adıyaman Milletvekili Abdurahman Tutdere’nin de yer aldığı ziyarette, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyar ile bir görüşme gerçekleştirmişti. Görüşmede, Tut ilçesinin makine-ekipman parkındaki araç ihtiyacını da gündeme getiren Başkan Kılıç olumlu yanıt almıştı. Kılıç’ın talebini geri çevirmeyen Soyer, araç gönderilmesi için prosedürlerin yerine getirilmesi talimatını vermişti.
SÖZÜNÜ TUTTU
Tunç Soyer’in talimatıyla başlatılan işlemlerin ardından, İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1 adet çöp toplama aracını Adıyaman’ın Tut Belediyesi’ne hibe etti.
Tunç Soyer’e teşekkür eden Başkan Kılıç “İzmir Büyükşehir Belediyemiz bize gerçek anlamda ağabeylik yapan bir konumda. İzmir’den gelen çöp aracı ile makine parkımız daha da güçlendi. İzmir’imizin desteği bununla da sınırlı kalmayacak. Sayın Başkan Tunç Soyer ile görüşmede, Tut’un yöresel ürünlerinin pazarlanması konusunda da destek istemiştik. Bu konuda da olumlu yanıt aldık. Bu konuda da temaslarımız devam ediyor” diye konuştu.