Son Dakika Haberler

KAŞDER Başkanı Dündar Açıklamada Bulundu

KAŞDER Başkanı Dündar Açıklamada Bulundu
Okunma : 1.478 Kere okundu Yorum Yap

Kısa adı KAŞDER olan Kamu Şefleri Derneği  Adıyaman Kamu Şefler Derneği İl Başkanı Şerif DÜNDAR sitemize  açıklamada bulundu:

Kamu şefleri derneği 18/06/2013 tarihinde Ankara’da kurulmuştur.Bu gün itibari ile 65 ilde teşkilatlanmıştır.Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta olan şefler tarafından sahiplenilmektedir. Amaçları Şeflerin ekonomik, özlük ve sosyal haklarının elde edilmesini sağlamak Kısa adı KAŞDER olan Kamu Şefleri Derneği Olağanüstü Genel Kurulu 17-19 Ekim 2014 tarihlerinde Alanya Happy Elegant Otelde yapıldı.

Adıyaman Kültür ve Turizm Müdürlüğünde görevli ve Kamu Şefleri Derneği Güneydoğu Anadolu Bölgesi başkanı Yaşar Karaaslan kamu şefleri Derneği disiplin kuruluna seçildi.

Genel kurulda alınan kararla kamu şefler derneği özel hizmet tazminatlarında yaşadıkları ekonomik hak kayıplarının düzeltilmesi için , Danıştay’a dava açılmasına ve ilgili yasal başvuru ve avukatlık hizmetlerinin ivedilikle başlatılmasına karar verildiği açıklandı.

Şerif Dündar , Kamu Şefleri Derneği’nin ; şeflerin bugün yaşadıkları sorunların çözümü için bir umut olduğunu ,geleceğinin teminatının da birlikte dayanışma ,güven ve samimiyet içerisinde yer aldıkları Kamu şefler Derneği’nde ortak mücadele ederek ve sadece gücünü kamu şeflerinden alarak hiçbir siyasi ve sendikal oluşumun etki alanında yer almadan , şeflerin sorunlarının çözümüne odaklı teşkil ettiğini kaydetti.

Şerif DÜNDAR verdiği bilgiye göre ;Genel Başkan Emir Kazak ‘ın yaptığı açılış konuşmasında ; kamuda görevli şeflerin yıllardır unutulduğu ve mağdur edildikleri , bu güne kadar hiçbir sendikanın,şeflerin sorunlarının çözüm noktasında yer almadıkları gündeme bile getirmediklerinden bahsetti.Şeflerin kamu hizmetinin mutfağında yer alan şeflerin kamu hizmetinde önemli bir noktada amir ve sorumlu olarak hizmet vermelerine rağmen, gerek ekonomik olarak karşılığının ,gerekse mesleki itibar olarak hak ettikleri yerde olmadıklarını söyledi.

Adıyaman kamu şefler derneği başkanı Adıyaman ve ilçelerinde ki bütün kamu kurum ve kuruluşlarında ki şeflere seslenerek bizlere katılın gücümüze güç verin ailemizi büyümesine ve sesimizi duyura bilmemize yardımcı olun.

Şerif DÜNDAR Tel:537 319 47 45

Adıyaman Kamu Şefler Derneği İl Başkanı