Son Dakika Haberler

HİZMETE SUSAMIŞ ADIYAMANLILARIN TEK GÜVENCESİ CHP

HİZMETE SUSAMIŞ ADIYAMANLILARIN TEK GÜVENCESİ CHP
Okunma : 1.466 Kere okundu Yorum Yap

CHP Adıyaman milletvekili adayı Dr. Selçuk Tabak, seçmenin CHP’ye güvendiğini dile getirerek, gittikleri her yerde karşılaştıkları ilgiden oldukça memnun olduklarını söyledi.

Seçime kısa bir süre kala çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Adıyaman milletvekili adayı Dr. M. Selçuk Tabak, halkın yoğun ilgisinden oldukça memnun olduklarını söyledi.

Adıyaman’ın il olduğu tarihten bu yana hep mağdur edildiğini, özellikle de son 13 yıllık AKP iktidarı döneminde bu mağduriyetin katlanarak devam ettiğini dile getiren Dr. Tabak, “Adıyaman halkının şu an tek güvencesi CHP olmuş durumda. Onlarla yatığımız sohbetlerde bunu dile getiriyorlar” diye konuştu.

Özellikle genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanan seçim bildirgelerinin halk üzerinde büyük etki oluşturduğunu da sözlerine ekleyen CHP’li Selçuk Tabak şunları dile getirdi: “Bunun sebebi makul ve önem arz eden projeleri hedef tahtamıza koymamızdır. Halkımızın özlediği

yıllardır beklediği projeleri seçim bildirgesine alan partimize halkın her kesiminden destek geliyor. İnanıyoruz ki bu seçim hem CHP kazanacak, hem Türkiye kazanacak, hem de Adıyaman kazanacak.”

Bu seçim öncesi özellikle iktidar partisi tarafından çok konuşulan seçim bildirgeleri ile ilgili tartışmalara da değinen Tabak, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanan seçim bildirgemizden sonra bazı AKP’liler tarafından ortaya atılan ‘kaynak’ tartışmasını, partimizin ne kadar doğru yolda olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Genel Başkanımızın da dediği gibi; Tartışılması seçim bildirgemizin gücünü göstermektedir. Kaynak elbette tartışılır ama bu tartışmayı en son yapacak olan iktidar partisidir. Cumhuriyet hükümetlerinden 1 trilyon 90 milyar dolar daha fazla kaynak kullanacaksınız, sonra CHP’ye ‘Kaynak nerede?’ diyeceksiniz. Türkiye zengin bir ülkedir. Kaynağı vardır. Bütün saygın iktisatçılar seçim bildirgemizin doğru ve kaynak açısından sorunsuz olduğunu zaten kabul ediyor” dedi.

Seçim bildirgelerinin yoksula, düşküne ve mazluma hitap ettiği kadar; Teknolojik gelişime uygun, eğitimli ve gelişen bir Türkiye’nin temellerinin atılmasını sağlayacak donanımlara  sahip olduğunu da sözlerine ekleyen Dr. Selçuk Tabak, “Yoksulu olmayan bir Türkiye için, taşeron işçisi olmayan bir Türkiye için, asgari ücreti bin 500 lira olan bir Türkiye için, sorunlu kredi kartı ve kredi borçlarının en az yüzde 80’i silinecek bir Türkiye için, evi olmayanlara aylık 277 liradan ev sahibi olabilen bir Türkiye için, atama bekleyen öğretmenin, karşılıksız burs verilmeyen öğrencinin kalmadığı bir Türkiye için, yılda iki maaş ikramiye verilecek emeklilerin olduğu bir Türkiye için, esnaf ve kobisinin rekabet gücünü artırdığı bir Türkiye için, ‘Köylü milletin efendisidir’ diyen bir ülkenin çiftçisinin tarımsal mazotun litresini 1,5 liradan aldığı bir Türkiye için, işsizi olmayan bir Türkiye için, kısacası yaşanacak bir Türkiye ve yaşanacak bir Adıyaman için tek çıkar yol CHP’dir. CHP seçim bildirgeleriyle bunu ortaya koymuştur. Halk da CHP’nin seçim bildirgesine güvenmiş ve partimize olan ilgisini arttırmıştır” diye konuştu.