Son Dakika Haberler

ÇİFTÇİLERE BİREYSEL SULAMA SİSTEMLERİ EĞİTİMİ VERİLDİ

ÇİFTÇİLERE BİREYSEL SULAMA SİSTEMLERİ EĞİTİMİ VERİLDİ
Okunma : 1.121 Kere okundu Yorum Yap
Kırsal Kalkınma Destekleri Bireysel Sulama Sistemleri ile ilgili 2017/48 nolu Tebliğ Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girerken Tebliğ kapsamında Bireysel Sulama hibe başvuruları 1 Ocak 2018 tarihinde başlayıp 1 Mart 2018 tarihinde sona eriyor.  Çiftçilerden gelen talepler doğrultusunda 17 Ocak 2018 tarihinde İlçedeki çiftçilere Adıyaman Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa Beyaztaş, Gıda,Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Erdal Yılmaz ve teknik personeller tarafından Bireysel Sulama Sistemleri eğitimi düzenlendi.
            Düzenlenen eğitimde Bireysel Sulama Sistemi Destekleme başvuruları için ilçenin küçük ölçekli tarım arazilerinin uygun olduğunu, daha önceki yıllarda zor olan başvuru şartlarının 2018 yılında bakanlıkca kolaylaştırıldığı anlatıldı.
 
Artık kıt olan su kaynaklarının ne kadar etkin ve tasarruflu kullanılması gerektiğini, su israfını önlemek için damla sulamanın kaçınılmaz olduğuna değinildi. Soru cevap şeklinde üreticilerimizle sohbet edilerek il/ilçe müdürlüğüne başvurularak daha detaylı bilgiler verileceği üreticilere anlatıldı.