Son Dakika Haberler

BAŞKAN KILIÇ’DAN REGAİB KANDİLİ MESAJI “İSLAM ÂLEMİNİN REGAİB KANDİLİ’Nİ TEBRİK EDİYORUM”

BAŞKAN KILIÇ’DAN  REGAİB KANDİLİ MESAJI “İSLAM ÂLEMİNİN REGAİB KANDİLİ’Nİ TEBRİK EDİYORUM”
Okunma : 799 Kere okundu Yorum Yap

Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç , üç ayların başlangıcı ile Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kılıç, mesajında, “İçinde Regaip, Miraç, Berat ve Kadir gecelerini bulunduran mübarek üç aylar, İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret mevsimidir” dedi.

Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç , Kandillerin, insanların kalplerin birbirlerine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, birlik, beraberlik, dayanışma duygularını arttıran, çok özel geceler olduğuna işaret eden Başkan Mehmet Kılıç şunları kaydetti; “Kandiller, Müslümanlar olarak Allah’ın rahmet, bereket ve mağfiretine olan arzumuzu en üst noktaya taşıdığımız ve huzur bulduğumuz müstesna zaman dilimleridir.
Üç aylar, dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı günlerdir. Üç ayların da başlangıcı olan Regaib Kandili, insanoğlu için manevi bir fırsattır. Regaip Kandili ile Rabbimizin bizlere sunduğu bereket ve rahmet dolu üç aylara ulaşmış, on bir ayın sultanı Ramazan’ın gölgesini üzerimizde hissetmiş bulunuyoruz. Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin, sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Regaip Kandil’inizi en içten dileklerimle kutluyor, ülkemize, milletimize ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı